facebook

Rok 2015

Międzynarodowy Puchar Bałtyku Młodzików w zapasach 2015

Międzynarodowy Puchar Bałtyku Młodzików odbył się w Białogardzie 04.-05.12.2015 roku. W zawodach wzięło udział 190 zawodników z 20 różnych klubów sportowych. Do Białogardu przyjechało 30 zawodników z trzech różnych klubów z poza granic naszego kraju. Bardzo dobrze spisali się młodzi adepci zapasów z naszego miasta, którzy zdobyli pierwsze miejsce drużynowo. Drugie zdobyli zawodnicy z Kaliningradu, a najniższe miejsce na podium wywalczyli zawodnicy z Teresina.

obejrzyj zdjęcia


Nasi kadeci na Słowacji

W bardzo silnie obsadzonym 12-tym turnieju im. Andrieja Burika w zapasach w stylu wolnym w Sninie na Słowacji, gdzie startowało blisko stu zawodników z ośmiu państw, nasi kadeci zdobyli trzy medale. Damian Chołuj 100 kg - pierwsze miejsce, Krystian Brzeziński 50 kg - drugie miejsce, Kordian Skrzyński 54 kg - trzecie miejsce.

Z naszego klubu startował jeszcze Cezary Sadowski, który po wyrównanych walkach musiał uznać wyższość swoich przeciwników i odpadlł z turnieju. Impreza stała na bardzo wysokim poziomie i możemy być zadowoleni z występów naszych kadetów, których kadrowym trenerem jest Dariusz Grzywiński.
Udany weekend białogardzkich zapaśników.

W zeszły weekend 23-25.10.2015 roku odbyły się dwa międzynarodowe turnieje w zapasach w stylu wolnym, w których bardzo dobrze spisali się zawodnicy AKS Białogard.

Na Litwie w Kłajpedzie odbył się turniej kadetów, w którym nasz klub reprezentowało 5 zawodników. Na najwyższym stopniu na podium stanął Damian Chołuj kat 100 kg, Skrzyński Kordian wywalczył brązowy medal w kat 54 kg, natomiast Brzeziński Krystian musiał zadowolić się piątym miejscem w kat 50 kg. W turnieju walczyli także Sadowski Cezary i Osiak Maciej. Po turnieju zawodnicy AKS Białogard wraz z kadrą Polski zostali na zgrupowaniu sportowym, na którym przygotowują się do przyszłego sezonu startowego.

W Rosji w okręgu Dagestan w mieście Botlih, odbył się międzynarodowy turniej im. Yusupa Abdusalamowa /Trenera Kadry Polski Seniorów/. W turnieju startowało ponad stu zawodników z 8 państw. Bardzo dobrze spisali się nasi seniorzy zdobywając 2 złote krążki i jeden srebrny. Złoto wywalczyli Bieńkowski Krzysztof w kat 57 kg, który w finale pokonał klubowego kolegę Tomasza Ogonowskiego. Drugi złoty krążek wywalczył sobie Zbigniew Baranowski w kat 86 kg. Białogardzcy seniorzy również zostali na zgrupowaniu w Dagestanie przygotowując się do Kwalifikacji Olimpijskich, które odbędą się w przyszłym roku w Brazylii.

Trener AKS Białogard
Jastreb Cezary
Puchar Polski Kadetów i Puchar Polski Juniorów w Białogardzie

W Białogardzkie 16-18.10.2015 odbył się Puchar Polski Kadetów i Puchar Polski Juniorów w zapasach stylu wolnego. W pierwszej grupie wiekowej zawodnicy AKS Białogard dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. W kategorii 54 kilogramów niepokonany okazał się Kordian Skrzyński, który w finale wygrał z Marcinem Kluczkiem z LKS Mazowsze Teresin. Drugim złotym medalistą został Cezary Sadowski w kategorii wagowej do 69kilogramów. Mając 18 rywali musiał stoczyć aż pięć zwycięskich pojedynków.

Nasi mistrzowie wyjeżdżają do miasta Kłajpedia na Litwie gdzie wezmą udział w międzynarodowym zgrupowaniu sportowym i turnieju.

Białogardzcy zapaśniczy w grupie wiekowej do 20 roku życia (juniorzy) zdobyli aż cztery medale. Niestety żaden z nich nie wszedł na najwyższe miejsce na podium. Pierwszym medalistą został Pauliński Andrzej w kategorii 55kg zajął III miejsce. Kolejny brązowy medal wywalczył Czyżowki Marcin w kat. 66 kg. Kolejne dwa brązowe krążki przypadły braciom Chołuj. Karolowi w kat. 84kg, oraz Damianowi w kat. 96 kilogramów.
Magomedmurad Gadzhiev wygrywa silny międzynarodowy turniej w Groznym.

Magomedmurad Gadzhiev wygrał "Ramzan Kadirov of Adlan Varaev 2015" w Groznym. Murad rywalizował w kategorii wagowej 65 kg. W kategorii, w której chce walczyć na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Turniej był bardzo silnie obsadzony. Nasz zawodnik w finale walczył z reprezentantem Azerbejdżanu Magomedem Muslimovem, tegorocznym brązowym medalistą Mistrzostw Europy U23 w Wałbrzychu.
Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodziczek

Dnia 9-10.X.2015 W Miliczu odbywał się Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodziczek. Maciej Osiak był niepokonany w kategorii wagowej do 66 kg zwyciężył swoje wszystkie cztery walki. Dominik Wróbel i Sebastian Indycki wywalczyli brązowy medal w kategorii wagowej do 35 kilogramów.
Worek medali zapaśników AKS Białogard.

W miejscowości Krasnystaw w 02-03.10.2015 odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach stylu wolnego. Jest do grupa wiekowa do 23 lat. Na mistrzostwa pojechało aż 7 zawodników z naszego klubu. Nasi sportowcy potwierdzili, że AKS jest najlepszym klubem zapaśniczym stylu wolnego w naszym kraju zdobywając I miejsce drużynowo. Sukces zawdzięczają sześciu medalom, w tym dwóch złotych oraz jednego piątego miejsca. Wszyscy dołożyli się do klubowego zwycięstwa!

Zacznijmy, od naszych Mistrzów Polski.

Patryk Dublinowski w kategorii 86 kg miał 18 rywali, razem ze swoim klubowym kolegą Pawłem Dorniakiem, który wywalczył brązowy medal. Patryk stoczył podczas turnieju 4 pojedynki i ze wszystkich wyszedł jako zwycięzca zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski. W finale pokonał zawodnika ZTA Zgierz Dawida Pepławskiego.

Ogonowski Tomasz w kategorii 61 kg wygrał 3 walki i zdobył tytuł Mistrzowski tytuł. W finałowej walce wygrał z Arkadiuszem Kołodziejskim ze Śląska Milicz. Przypomnijmy, że Tomasz jest również aktualnym Mistrzem Polski Seniorów, chłopak nie schodzi z pierwszego miejsca.

Dawid Takunow 65 kg to nasz brązowy medalista, w kategorii 97 kg mieliśmy trzech reprezentantów Adriana Czarneckiego, który przegrał dopiero w finale z Szymonem Janz z ZKS Koszalin zdobywając srebrny medal, Mateusza Żylińskiego, który wywalczył brązowy medal oraz Tomasza Kosmale, który zakończył rywalizację na V miejscu.

obejrzyj zdjęcia


Pracowite wakacje naszych młodych zapaśników.

Podczas wakacji troje naszych młodych zawodników reprezentowało nasz kraj na Mistrzostwach Europy i Świata Kadetów. Zacznijmy od naszej utalentowanej i pracowitej Wiktorii Chołuj, która zaprezentowała Polskę na dwóch najważniejszych imprezach sportowych Mistrzostw Europy i Świata Kadetek.

Na Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Subotica w Serbii zajęła 5 miejsce, natomiast na Mistrzostwach Świata w Sarajewie - Bośnia i Hercegowina zajęła 8 pozycję. Nasza wojowniczka rywalizowała w kategorii do 60 kilogramów.
Zbyszek Baranowski brązowy na turnieju Ali Aliyeva w Machaczkale

Zbyszek Baranowski walcząc na międzynarodowym turnieju w Machaczkale (kolebce zapasów stylu wolnego) wywalczył brązowy medal w kategorii do 84 kilogramów. Przegrał jedną walkę w ćwierć finale z Rosjaninem pokonując trzech innych i jednego Białorusina.

O wysokim poziomie zawodów może świadczyć fakt, że Radosław Marcinkiewicz, medalista z ostatnich Igrzysk Europejskich przegrał w eliminacjach z Vice Mistrzem Świata z 2011 roku, z którym nasz zawodnik wygrał po zaciętej walce jednym punktem, pokazując swoją zaciętość i nieustępliwość.

Kolejny międzynarodowy turniej odbędzie się w Polsce-Memoriał Ziółkowskiego, jeśli nasz zawodnik wypadnie lepiej niż jego kadrowy kolega, to najprawdopodobniej Zbigniew Baranowski dostanie szansę pojechania na zbliżające się we wrześniu Mistrzostwa Świata, które będą pierwszą eliminacją do Igrzysk Olimpijskich.

O wyjazd na Mistrzostwa Świata Seniorów nie martwi się już dwóch innych zawodników AKS’u: Krzysztof Bieńkowski oraz Gadzhiev Magomedmurad.
Ogólnopolska Olimpiadza Młodzieży w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet Solec Kujawski 2015

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy i zawodniczki z województwa zachodniopomorskiego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet, która odbyła się w miniony weekend w Solcu Kujawskim. Łącznie zdobyliśmy 11 medali w tym 5 kobiet i 6 chłopaków...

Zapasy styl wolny:

Kat 46 kg – Skrzyński Kordian AKS Białogard – złoty medal
Kat 50 kg – Pauliński Andrzej AKS Białogard – srebrny medal
Kat 58 kg – Cezary Sadowski AKS Białogard – VIII miejsce
Kat 63 kg – Marcin Czyżowski AKS Białogard – brązowy medal
Kat 100 kg – Damain Chołuj AKS Białogard – złoty medal

Zapasy kobiet:

Kat 60 kg – Wiktoria Chołuj AKS Białogard – złoty medal

Złote medalistki i medaliści, czyli Skrzyński Kordian AKS Białogard, Damian Chołuj AKS Białogard, Wiktoria Chołuj AKS Białogard, zostali powołani do reprezentacji kraju w Mistrzostwach Europy Kadetów i kadetek, które odbędą się na początku sierpnia w Serbii.
Medal na Europejskich Igrzyskach w Baku

W ostatni dzień zapaśniczych zmagań na Igrzyskach Europejskich w Baku polscy wolniacy zdobyli dwa medale. GADZHIEV Magomedmurad wywalczył srebro w kategorii do 70kg, a Radek Marcinkiewicz brąz w kategorii 86 kilogramów.

GADZHIEV Magomedmurad to zawodnik AKS Białogard, najlepszego klubu zapaśniczego w Polsce. Na Igrzyskach Baku nasz zawodnik stoczył pięć walk podczas jednego dnia zawodów.

W pierwszej spotkał się z zawodnikiem Bułgarii KIROV Miroslav, którego pokonał 3:0, w drugiej pozbawił złudzeń na finał zawodnika gospodarzy DIBIRGADZHIYEV Ruslan, w trzeciej wygrał z Węgrem GULYAS Zsombor 3:1, w walce o finał pokonał Gruzina TLASHADZE Davit.

Tak wyglądała droga naszego zawodnika do finału. W najważniejszy pojedynku po bardzo ładnej i zaciętej walce przegrał z Rosjaninem 2:1 zdobywając tym samym dla Polski srebrny medal, który jest 9 medalem dla naszego kraju na Europejskich Igrzyskach.

Do Baku z AKS’u Białogard pojechał również Krzysztof Bieńkowski, który rywalizował w kategorii 61 kilogramów. Musiał jednak uznać wyższość swoich rywali.

obejrzyj zdjęcia


AKS po raz drugi z rzędu najlepszy na Mistrzostwach Polski Seniorów.

W Zgierzu 24-26.04.2015 odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach. Zapewne nie będzie to wielkim zaskoczeniem jeśli napiszemy, że zawodnicy AKS Białogard drugi raz z rzędu wywalczyli sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, zdobywając łącznie 171 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Grunwald Poznań z 154 punktami, a na trzecim Ceramik Krotoszyn i ZTA Zgierz z 131 punktami.

Indywidualnie, w kategorii 57 kg trzecie miejsce zdobył Adam Bieńkowski. Kategorię 61 kg wygrał Tomek Ogonowski, w kategorii 65 kg najlepszy był Krzysiek Bieńkowski. Również złoto w kategorii 70 kg wywalczył Magomedmurad Gadzhiev, na siódmym miejscu w tej samej kategorii uplasował się Bartek Kremek. W kategorii 80 kg na jedenastej pozycji znalazł się Adrian Czarnecki.

Wielkie brawa należą się naszemu najstarszemu walczącemu na turniejach zawodnikowi Radkowi Dublinowskiemu za charakter, chęć do walki i zdobycie piątego miejsca w kategorii 125 kg.

Sukces białogardzkich zawodników jest tym większy, że na mistrzostwa nie pojechało trzech czołowych zawodników naszego klubu. Kamil Skaskiewicz Mistrz Polski 2014r. w kat 125kg, Zbyszek Baranowski Mistrz Polski 2014r. w kat 97kg i Patryk Dublinowski brązowy medalista Mistrzostw Polski 2014r. w kat 86kg. Cała trójka boryka się z kontuzjami.

obejrzyj zdjęcia