facebook

Aktualności

Realacja Białogardzkiej Telewizji Kablowej z meczu ligowego AKS Białogard - AKS Piotrków Trybunalski

Film promocyjny dla białogardzkich kadrowiczów walczących w Krajowej Lidze Zapaśniczej!

Polska Liga Zapaśnicza

W listopadzie ruszają w pełni zawodowe rozgrywki zapaśnicze. W Krajowej Lidze Zapaśniczej wystartuje sześć klubów. Jedną z gwiazd ligi jest Monika Michalik, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio oraz Damian Janikowski, brązowy medalista z Londynu. W barwach Białogardu zobaczymy medalistów Mistrzostw Polski, Europy oraz Olimpijczyków!

Rozgrywki ligowe transmitowane będą przez TVP Sport oraz telewizję internetową ZONA Sport w najlepszym czasie antenowym. Pojedynki ligowe będą miały oprawę na światowym poziomie – oświetlenie, oprawa muzyczna, graficzna. Spółka zarządzająca rozgrywkami zwraca ogromną uwagę na jakość oprawy spotkań, wizerunek ligi i zasięg medialny rozgrywek.

Kluby startujące w lidze: AZS AWF WARSZAWA, AKS BIAŁOGARD, UNIA RACIBÓRZ, AZ SUPRA BROKERS WROCŁAW, WKS GRUNWALD POZNAŃ, AKS WRESTLING TEAM PIOTRKÓW TRYBUNALSKI.

Mistrzostwa Polski Seniorów 2016

Cztery medale, w tym trzy złote zdobyli białogardzcy zawodnicy na Mistrzostwach Polski Seniorów (Zgierz 08-10.09.2016). Na najwyższym miejscu podium znaleźli się: Krzysztof Bieńkowski (65kg), Zbigniew Baranowski (97kg) oraz Kamil Skaskiewicz (125kg). Swój finał przegrał Patryk Dublinowski (86kg), zdobywając tym samym srebrny medal i tytuł Vice Mistrza Polski. Drużynowo klub AKS Białogard zajął trzecie miejsce w kraju za klubem ZTA (Zgierz) oraz ZKS SLAVIA (Ruda Śląśka). Gratulujemy naszym medalistom!

Tym razem bez medalu, może w Tokio?

Dwóch zawodników z AKS Białogard leci na Igrzyska do Rio

Dnia 14 lipca 2016 roku Polski Związek Zapaśniczy zatwierdził skład na Igrzyska Olimpijskie w Rio. Znalazło się w nim aż dwóch zawodników z AKS Białogard Magomedmurad Gadzhiev (64 kg) oraz Zbigniew Baranowski (84 kg). Nasi reprezentanci potwierdzili swoją wysoką formę sportową na Memoriale Ziółkowskiego. Murad zdobył złoty medal w kategorii 71 kg, a Zbyszek przegrał dopiero w finale z rosyjskim zawodnikiem.

Nasz Wiktoria jedzie na Mistrozstawa Europy

Wiktoria Chołuj po zwycięstwie w tegorocznych Mistrzostwach Polski zdobyła również złoto na Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetek w zapasach.

Nasza zawodniczka na ostatnim turnieju stoczyła trzy zwycięskie pojedynki. Pierwszy z zawodniczką z klubu Sobieski Poznań, w drugiej rundzie mogła cieszyć się wolnym losem (gdy jest nieparzysta liczba zawodniczek, ostatnia przechodzi do kolejnej rundy nie walcząc). Kolejną zwycięską walkę odniosła z zawodniczką z klubu Spartakus Pyrzyce. W finale pokonała Kamilę Kulwicką ze Slawi Ruda Śląska i zapewniła sobie start w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w połowie lipca w Szwecji. Czekają jeszcze ciężkie treningi i turniej we Lwowie na Ukrainie.

Dodatkowo nasza Wiktoria z Białogardu otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki całego turnieju. GRATULUJEMY!

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieżyy

Z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zowodnicy naszego klubu przywieźli trzy złote medale. W zapasach kobiet poraz kolejny Wiktoria Chołuj wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski. Na najwyższych miejscach podium staneli również jej klubowi koledzy Kordian Skrzyński oraz Cezary Sadowski. Nasi Mistrzowie reprezentować będą nasz kraj na zbliżających się Mistrzostwach Europy.

Zbyszek Baranowski zdobył kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie

Zbigniew Baranowski zdobył kwalifikacje dla Polski na Igrzyska Olimpijskie w Rio pokonując w ogólnoświatowym turnieju kwalifikacyjnym w Mongolii reprezentanta Chin i zdobywając tym samym trzecie miejsce. Nasz zawodnik pokonał w turnieju jeszcze reprezentantów Rumunii, Korei, Armenii, Uzbekistanu. Przegrał tylko jedną walką Amerykaninem, który zajął pierwsze miejsce. To już druga nominacja olimpijska wywalczona przez zawodników z AKS Białogard !!!

obejrzyj galerię

Magomedmurad Gadzhiev leci do Rio !!!

Od 15 kwietnia rozpoczęły się kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie, które odbywają się w Serbii. Pierwszą nominację dla mężczyzn wywalczył wywalczył Magomedmurad Gadzhiev w kategorii wagowej 65 kilogramów. Należy przypomnieć, że Murad to świeżo upieczony Mistrz Europy w kategorii wagowej 70 kilogramów. Obniżenie wagi nie wpłynęło negatywnie na naszego zawodnika, który wywalczył sobie bilet do Rio!

MURAD MISTRZEM EUROPY

Murad Gadżijew z klubu AKS Białogard MISTRZEM EUROPY w kategorii wagowej do 70 kilogramów!!! W drodze do finału pokonał zawodników z Rosji, Turcji, Armenii i Białorusi. Podczas eliminacji miał dwie bardzo ciężkie walki. Pierwszą z Rosjaninem (Zaurbek SIDAKOV), którą wygrał minimalnie przy remisowym stanie punktowym 4:4, drugą z Białorusinem (Azamat NURYKAU), którego pokonał się w półfinale zdobywając jeden punkt techniczny więcej od swojego przeciwnika. W wielkim finale nie dał żadnych szans swojemu przeciwnikowi z Gruzji (Davit TLASHADZE ), wygrywając aż 7:0.

Na mistrzostwa pojechało jeszcze trzech zawodników z Białogardu. Na 57 kilogramów Tomasz Ogonowski przegrał z reprezentantem Francji i odpadł z zawodów. Krzysztof Bieńkowski w swojej pierwszej walce został pokonany przez Bułgarskiego zapaśnika. W kategorii do 86 kilogramów w dniu zawodów kontuzji uległ Zbyszek Baranowski i trener kadry postanowił wycofać go z zawodów.

Złoci zawodnicy AKS’u Białogard

W dniach 12-14.02.2016 roku odbył się VIII Międzynarodowym Memoriał Marcina Jureckiego, w którym wzięli udział najlepsi zawodnicy z 11 państw. W kategorii 57 kilogramów najlepszy okazał się Tomasz Ogonowski. Kategorię wagową do 61 kilogramów wygrał Krzysztof Bieńkowski pokonując w finale reprezentanta Rosji. Do 71 kilogramów zwycięzcą został Gadzhiev Magomedmurad, który w finale pokonał greckiego zapaśnika. Ostatnim złotym medalistą został Zigniew Baranowski, który wygrał z Sebastianem Jezierzańskim, z którym rywalizuje o wyjazd na eliminacje Igrzysk Olimpijskich.

Białogard zdobył w turnieju I miejsce drużynowo, oprócz złotych medalistów do tego sukcesu przyczynili się: Adam Bieńkowski (57kg), Patryk Dublinowski (86kg), Mateusz Żyliński (86kg), Karol Chołuj (97kg), Tomasz Anuszkiewicz (125kg).

Zbliża się VIII Memoriał Marcina Jureckiego

Na przyjazd do Polski, aby wziąć udział w tegorocznym Pucharze Polski Seniorów im. Marcina Jureckiego zdecydowało się dwanaście państw. Swój udział zapowiedzieli sportowcy z Rosji, Litwy, Łotwy, Białorusi, Niemiec, Rumuni, Tadżykistanu, Finlandii, Izraela, Włoch, Słowacji, Grecji. Na turnieju spodziewamy się zobaczyć ponad 200 zawodników, którzy wezmą udział w rywalizacji. Będzie z kim powalczyć, zapowiadają się świetne zawody. Miejmy nadzieje, że z zawodnikami naszego klubu w pierwszoplanowych rolach.

Dwa medale na Turnieju Dan Kolov & Nikola Petrov.

Na Turnieju Dan Kolov & Nikola Petrov, który odbywał się w stolicy Bułgarii nasi zapaśnicy wywalczyli dwa medale. Magomedmurad Gadzhiev stanął na najwyższym miejscu podium w kategorii wagowej do 70 kilogramów. Srebrny medal zdobył Zbyszek Baranowski w kategorii do 86 kilogramów. GRATULACJE!